Szanowni Uczniowie i Rodzice

Urząd Miasta Łodzi zakupił dla całej edukacji w Łodzi licencje na usługę Office 365.

W ramach usługi szkoły otrzymały pakiet Office 2016.

Miasto zakupiło licencje dla każdego nauczyciela, pracownika administracji szkoły oraz ucznia w ilości 5 licencji dla każdego. Oznacza to, że każda osoba, która otrzyma konto Office 365 ma prawo do zainstalowania najnowszej wersji pakietu biurowego MS Office na 5 prywatnych urządzeniach (komputer stacjonarny, laptop1, laptop2, smartfon, tablet) w ramach jednego gospodarstwa domowego. Licencje przypisane są do danego użytkownika i nikt inny nie może z nich korzystać.

Do założenia konta Office 365 dla ucznia niezbędne jest zgoda na przetwarzanie danych osobowych dziecka. Na podstawie takiej zgody szkolny administrator p. Anna Janik założy konta uczniom.

WAŻNE

Jeżeli w ciągu miesiąca użytkownik nie zaloguje się to hasło wygasa i użytkownik nie może się zalogować.

Korzystanie z takiej formy licencji na Office 365 nie jest obowiązkowe. Każdy z Rodziców sam zdecyduje, czy chce z tej oferty skorzystać. Może w terminie późniejszym dołączyć do szkolnych użytkowników.

Po zakończeniu edukacji w naszej szkole konto wygasa.Po ukończeniu klas VIII konto zostaje przez administratora dezaktywowane. W nowej szkole każdy uczeń otrzyma nowe konto i hasło.

Jak zalogować się na konto Office 365?

1. Po otrzymaniu loginu i jednorazowego hasła od wychowawcy, z poziomu przeglądarki internetowej uruchamiamy stronę:

portal.office.com

1. Po zatwierdzeniu powyższego adresu otrzymamy okno logowania, gdzie w polu edycyjnym wpisujemy otrzymany adres e-mail:

np.  e.nowak@sp202.elodz.edu.pl

Po przejściu dalej należy wpisać otrzymane hasło jednorazowe.

1. Przy pierwszym logowaniu system wymusi zmianę hasła. W tym celu jako hasło stare wpisujemy hasło otrzymane. Nowe hasło wymyślamy z uwzględnieniem siły i bezpieczeństwa hasła (minimum 8 znaków w tym duże i małe litery oraz znaki specjalne)
  2. Po zalogowaniu się do portalu system przeprowadzi nas przez wstępną konfigurację (m.in. ustawienie strefy czasowej)
  3. Po tych czynnościach możemy rozpocząć pracę z systemem.

Prosimy uczniów, którzy otrzymali loginy i hasła od wychowawców o zalogowanie się do usługi Office 365.

Office 365 ma dla uczniów bogatą ofertę edukacyjna z której warto korzystać.

Instrukcja logowania na konto Office 365.

1.  Proszę wejść na stronę www.office.com

2. Wybrać opcję ZALOGUJ SIĘ.

3. Wpisać adres mailowy (szkolny, np. jan.kowalski@zsz2.elodz.edu.pl) i kliknąć DALEJ.

4. Wpisać hasło i kliknąć ZALOGUJ. Przy pierwszym logowaniu system poprosi użytkownika o zmianę hasła.

5. Pojawi się ekran z pytaniem (Chcesz, aby Cię nie wylogowywać?) Proszę zaznaczyć okienko przy “Nie pokazuj ponownie” i kliknąć wybraną opcję (jeśli z komputera korzysta więcej niż jedna osoba rekomendowaną opcją jest “NIE”).

6. Po pomyślnym zalogowaniu powinien pojawić się ekran wyboru aplikacji.

PLIKI DO POBRANIA

zgoda na przetwarzanie danych osobowych dziecka