KLAUZULA INFORMACYJNA

Wypełniając obowiązek prawny uregulowany zapisami art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. U. UE . L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r, dalej jako „RODO”, informujemy, że:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.5 ust.2 RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu,
10. po zamknięciu okienka, do klauzuli informacyjnej masz dostęp w górnej części strony.
zapoznałem/zapoznałam się

Twoje dane - Twoja sprawa

Ogólnopolski Program Edukacyjny Urzędu Ochrony Danych Osobowych

"TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA"


Podniesienie kompetencji pedagogów i nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe zarówno w realnym, jak i w cyfrowym świecie, to główne cele ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Program „Twoje dane – Twoja sprawa…” kierowany jest do tych, którzy uważają, że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.

Jest on realizowany nieprzerwanie od 2009 r. pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

Przypadające co roku 28 stycznia święto Dnia Ochrony Danych Osobowych zostało ustanowione dla upamiętnienia rocznicy otwarcia do podpisu Konwencji 108 Rady Europy – najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, kompleksowo regulującego zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Jednocześnie zwraca on uwagę nas wszystkich na kwestie związane z prawem do prywatności.

Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w  programie. W tym celu powstała  szkolna grupa KODO - Koło Ochrony Danych Osobowych, która realizuje szereg działań na terenie szkoły, mających  na celu uświadamianie  kolegów i koleżanki, jak bardzo  są to dla nich ważne zagadnienia. 

Koordynatorem programu jest p. Anna Janik nauczyciel informatyki. Nauczyciele z naszej szkoły realizują zagadnienia ochrony danych na zajęciach lekcyjnych i godzinach wychowawczych. A w naszej placówce bardzo dużą wagę przywiązuje się do ochrony danych uczniów, rodziców i nauczycieli.

W tym roku szkolnym przypada X edycja Ogólnopolskiego Programu "Twoje dane - Twoja sprawa", w której bierze udział tak wiele placówek edukacyjnych. Warto wspierać tak ważne inicjatywy i wiedzieć chociażby, czego dotyczy RODO, o którym mówią wszyscy. Warto wiedzieć, jakie mamy prawa i czego nie powinniśmy robić. Bycie świadomym daje duże korzyści, a pomagać innym jeszcze większe.

                                                                                             Opublikowała Anna Janik