100. rocznica urodzin Jana Pawła II

100 URODZINY NASZEGO PATRONA JANA PAWŁA II - 18 maja 2020 r.

Wirtualne wspomnienia o Papieżu Janie Pawle II. Jesteśmy dumni  i pełni szacunku dla naszego Patrona Szkoły, Wielkiego Polaka. Dajemy świadectwo przywiązania do Papieża  i wierności Jego nauczaniu.

Zapraszamy  do obejrzenia filmu dotyczącego życia Jana Pawła II.

„Karol Wojtyła – Jan Paweł II” (film biograficzny) – link

Encykliki Ojca Świętego Jana Pawła II (Książka) Download - Pobierz ...

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem św. Jana Pawła II.
                                               02 kwietnia obchodziliśmy 15. rocznicę śmierci.
                                           18 maja obchodzimy 100. rocznicę urodzin Papieża.

Święty Jan Paweł II wskazywał, jak dzieci i młodzież są mu bliscy. Widział w nich przyszłość, szukał ich i z wzajemnością ukochał. Wiedział jak ważna jest troska o ich rozwój, stawianie wymagań, szacunek dla zdrowia i życia oraz tworzenie wspólnoty.

Rekordy Jana Pawła II. Ciekawostki na temat papieża-Polaka - Fakty ...

Przygotowując się do tego jubileuszu zapraszamy  wszystkich  do odsłuchania pięknego utworu, który został skomponowany na setną rocznicę urodzin  Jana Pawła II "Nie zastąpi Ciebie nikt"  to muzyczny hołd artystów; hymn z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II, którą świętujemy w tym roku. Udostępniajcie i śpiewajcie z nami!

Nie zastąpi Ciebie nikt link

Zapraszamy  do   muzeum  - Dom Rodzinny Jana Pawła II. Odbędziecie tam wirtualny spacer po ekspozycji muzeum w Wadowicach.

Dom rodzinny Jana Pawła II – link

CIEKAWOSTKI

Karol Wojtyła znał 7 języków obcych. Biegle władał: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim, mówił także po łacinie. Papież-Polak przemawiał także po litewsku, ukraińsku, węgiersku i czesku. W każdym z krajów, w którym bywał w swoich licznych podróżach, starał się przemawiać do ludzi w ich języku, za co był ceniony i kochany.
Papież Jan Paweł II pobił wszystkie rekordy jeśli chodzi o podróże zagraniczne - odbył ich 104. Odwiedził 132 kraje, 900 miejscowości. W drodze spędził 586 dni, pokonał 1 650 900 kilometrów.
W czasie tych podróży wygłosił 2,4 tys. oficjalnych przemówień w różnych językach świata.
Był pierwszym papieżem, który odpowiadał na pytania dziennikarzy - audiencje dla mediów zostały przekształcone w konferencje prasowe.
Jan Paweł II zasłynął także tym, że wprowadził do Watykanu Internet.

OBEJRZYJ FILMY

1. Święty Jan Paweł II, życie Świętego Papieża link