Emotikony wyrażają nasze emocje
Ponad 100 lat temu, pierwszy amerykański magazyn satyryczny „Puck” opublikował ikony złożone z dwukropków i innych znaków, które miały symbolizować emocje. W 1963 roku świat poznał The Smiley – popularną żółtą buźkę stworzoną przez Hervey’a Bell’a. Ale to dopiero 19 września 1982 roku pierwsza emotikona poszła w świat przy użyciu Internetu.
Emotikony to krótkie ciągi znaków, które służą przekazywaniu emocji. Dzięki ich poprawnemu użyciu możemy dać do zrozumienia rozmówcy, że nasza wypowiedź jest żartem, że kogoś bardzo lubimy lub jest nam smutno z jakiegoś powodu.
Pamiętajmy jednak, o kulturalnym zachowaniu w sieci. Nie wysyłamy komuś przykrych emotek. Starajmy się być mili dla siebie. Wysyłajmy przyjemne emotki do naszych znajomych i przyjaciół. Pamiętajmy, żeby nikogo w sieci nie obgadywać, obrażać i stosujmy się zawsze do netykiety.
Klasa 2b zna zasady kulturalnego zachowania w sieci. Zna również znaczenie wysyłanych emotikonów, bo to przecież język XXI wieku. Na zajęciach lekcyjnych z nauczycielem informatyki, uczniowie klasy 2b rozmawiali o tych znakach pisma i ich znaczeniu. Okazało się, że to bardzo ciekawy temat i każdy może dzielić się z innymi własnymi spostrzeżeniami. Uczniowie zaprojektowali i wykonali prace graficzne, w których zaprezentowali ulubione emotikony.
Ale 2b, nie tylko wie, jak zachować się w sieci i jakich emotek nie wysyłamy innym. 2b potrafi kulturalnie zachować się na lekcji. Jest zaangażowana w pracę i z uwagą słucha nauczyciela.
Na zdjęciu prezentujemy swoje prace, a uśmiech jest dla naszej Pani Izabeli Jagodzińskiej:)
Opublikowała Anna Janik