Maraton z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych

29 stycznia w naszej szkole uczniowie szkolnej grupy KODO (Koła Ochrony Danych Osobowych) wraz z opiekunem p. Anną Janik przygotowali dla uczniów naszej szkoły 8 godzinny maraton wiedzy dotyczący zagadnień ochrony danych osobowych  i prawa do prywatności.

W  maratonie  wzięło udział 364 uczniów naszej szkoły. Każdy mógł spróbować swoich sił w przygotowanych na laptopach testach, quizach, krzyżówkach, wykreślankach i zgadywankach. Uczniowie prowadzący dostosowywali przygotowane materiały do wieku i możliwości każdego uczestnika. A każdy uczestnik miał 3 próby. Po wykonaniu zadania na laptopach gracz przechodził do koła fortuny. Miał do wyboru dwa  pola zielone lub fioletowe.

Jeżeli pojawił się pole zielone to uczestnik maratonu przechodził do stołu nagród. Tam losował karteczkę z numerem nagrody i otrzymywał ją od prowadzących.

A jakie były nagrody? Torby na laptopy, tablety, power banki, multimedialne kursy flasha na płytach w pudełkach, mazaki, zakreślacze, notesy, pendrivy, podkładki pod myszki, długopisy, ołówki, gumki, linijki odblaskowe, linijki i ekierki matematyczne, filiżanki z podstawkami, pokrowce na monitor, jednostkę centralną i klawiaturę, balony, saszetki turystyczne, gry zręcznościowe kulkowe, puzzle, układanki, karty, plany lekcji, inne upominki.

Jeżeli wypadło pole zielone na kole fortuny to uczestnik naszej zabawy losował ze słoja los - nagrodę pocieszenia – zdrowy owoc jabłko.

Chętnych do wzięcia udziału nie brakowało. Na przerwach ustawiały się kolejki do naszego stoiska.Prowadzący pomagali wszystkim przejść przez kolejne fazy od wiedzy do nagrody.Szkolna grupa KODO spisała się doskonale.Następnego dnia zainteresowani uczniowie pytali, kiedy będzie następny maraton z okazji Dnia Ochrony Danych Osobowych.

Drodzy nasi koledzy i koleżanki maraton będzie w przyszłym roku. W tym roku szkolnym prowadzili go dla Was: Janek, Sebastian, Kamil, Kuba, Piotr, Ola, Agatka, Janek i Piotr. Mamy nadzieję, że przy dobrej zabawie zwróciliśmy Waszą uwagę, jak chronić swoje dane w sieci i jak być bezpiecznym w Internecie.