Przedstawienie słowno - muzyczne w ramach akcji UNICEF

Rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarneji sytuacji mieszkańców Afryki jest dla nas bardzo ważnym tematem. Kształtowanie postawy zaangażowania społecznegowsparcie  na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie to działania bardzo szlachetne i przynoszą zawsze chlubę naszej szkole.

Pomoc hymanitarna w postaci darów, zebranych funduszy przekazanych na szlachetny cel uwrażliwia społeczność szkolną i pobudza do wielu działań na rzecz potrzebujących pomocy dzieci mieszkających w Afryce.Tegoroczna akcja UNICEF ma na celu niesienie pomocy dzieciom w krajach Rogu Afryki do którego należą takie kraje jak Somalia, Kenia czy Etiopia.  Niedożywienie oraz susza,  to główne problemy występujące  w najuboższych krajach świata.

28 marca, w auli naszej szkoły odbyło się przedstawienie słowno - muzyczne przygotowane przez uczniów klasy 4a oraz nauczycieli p. Agnieszkę Tomaszewską, p. Oliwię Plich, p. Filipa Marciniaka - wraz z chórem szkolnym, p. Rafała Dąbrowskiego - dekoracja, p. Ewelinę Kamelak - szkolna formacja taneczna.

Uczniowie zapoznali widownię z działaniami Unicefu. Przygotowali prezentację multimedialną przybliżając tematykę spotkania. W sposób bardzo interesujący wskazali, jak można pomóc dzieciom w Afryce. Pokazali  smutny i rzeczywisty stan panującego głodu i zaapelowali do serc  umysłów  prosząc o pomoc.

Podczas występu chór szkolny zaśpiewał tematyczne piosenki, które podniosły nastrój uroczystości. Dopełnieniem był występ szkolnej formacji tanecznej, która zaprezentowała przepiękny układ taneczny. Pani wicedyrektor Danuta Gierczak podziękowała wszystkim za przygotowanie przedstawienia.

W prowadzonej na terenie szkoły akcji, zebrano 550 zł. Kwota została przekazana na konto UNICEF. Wszystkim darczyńcom bardzo dziękujemy i zachęcamy do dalszego wspierania dzieci w Afryce. Wszelkie informacje można uzyskać na stronie UNICEF.

W dniu 21 kwietnia w szkole odbył się kiermasz słodkości przygotowany przez klasę 8d wraz z wychowawcą p. Ewelinę Kamelak. Zebrane fundusze - 700 zł zostały przekazane również na konto UNICEF.

AJ